Veřejná biokoupaliště - galerie

Projektování a výstavba biobazénů, koupacích a zahradních jezírek. Zakládání a údržba zahrad, návrh a stavba závlahových systémů.

     V dnešní době, kdy se stále více lidí navrací zpět k souznění s přírodou, je kladen větší důraz na přírodní řešení i ve veřejném sektoru.

     Vzrůstající návštěvnost veřejných vodních ploch, klade stále větší důraz na jejich kvalitu, především kvalitu vody, ale i příjemné prostředí.

     Tento typ koupališť je velice populární u našich sousedů v Rakousku, v Německu a ve Švýcarsku, kde je kde je kladen vysoký důraz na ekologii a soužití s přírodou. V České republice se tento trend začíná také projevovat.

     Navíc toto řešení nabízí mnoho výhod, ať už finančních či v neposlední řadě i estetických. A nejdůležitější je celkový lepší pocit z koupání. 

     Tato koupaliště působí velice esteticky, dobře zapadají do okolní krajiny.

     Jedná se o umělé vodní nádrže, které využívají přírodní systém k čištění vody ke koupání, a podporují ekologickou rovnováhu, nejsou zde používány žádné chemické přípravky. Tudíž tyto vodní plochy mohou využívat i lidé trpící ekzémy, alergiemi. Tyto koupací zóny jistě osloví velkou škálu návštěvníků – maminky s dětmi, seniory, lékaře, lidé, kteří uznávají tzv. zelenou turistiku a spousty dalších.

     Výhodou takového řešení jsou i nižší náklady na údržbu a provoz, které nejsou v ročním horizontu vůbec zanedbatelné, a které na rozdíl od dotací, ze kterých se budují koupaliště, již musí hradit investor sám.

     Voda ve veřejných koupalištích musí jako i jiná zařízení plnit velice přísné hygienické předpisy, proto je nutná údržba, ale jelikož se voda upravuje pouze biologicky, jsou tyto provozní náklady několikanásobně nižší oproti jiným zařízením (chemické přípravky, nižší výdaje za energie, a případné výměny vody).