Jaký typ jezírka vybrat?

Ekogreen - zahradní a krajinářská tvorba

P1000317

Koupací jezírko nebo přírodní bazén - biobazén?

Koupací jezírka

Jako „koupací jezírka“ definujeme čistě biologicky zpracovanou vodu určenou ke koupání, která se opticky přibližuje přírodním jezerům a rybníkům. Koupací jezírko je vlastně přírodní říše, která kombinuje blízkost k přírodě s přednostmi biologického zpracování vody. Tak vzniká jemná a na přírodní bázi čištěná voda, a to bez použití chemických a dezinfekčních látek. Koupání v přírodním prostřední poslouží k potěšení všech Vašich smyslů. Takto upravená voda nezatěžuje vaši pokožku a nijak nezapáchá.
Přitom se nejedná jednoduše pouze o „jezírko k plavání“, nýbrž máme skutečně širokou paletu možností, jak požadovaný typ plaveckého jezírka upravit a tak říkajíc probudit k životu.

Základní princip klidné vody

Pouze navzájem pečlivě sladěné vodní rostliny přebírají čištění vody a stojí se svým bohatstvím v tvaru a barvě zcela ve středu. Je možné, aby zcela přírodně vystavěné a přesto tvárné, funkční a kvalitní koupací jezírko fungovalo s minimálním použitím techniky nebo téměř bez techniky.

Požitek v souladu s přírodou

Protože zpracování vody závisí zcela na jedinečném účinku cíleně umístěných vodních rostlin, vypěstují se na 40–70% plochy plaveckého jezírka, kde vytváří intenzivní rostlinnou očistnou zónu. Ta také podtrhuje celkový přírodní charakter prostředí. Dochází tedy k rozsáhlému harmonickému spojení rostlinné zóny s formálně vytvořeným prostorem pro plavání.

Čistá voda díky rostlinám

Kvetoucí lekníny, ve větru se pohupující rákosí a rozlehlé zásoby rostlin žijících pod vodou se starají o správné složení a uspořádání, jež vedou k vysokému výkonu přírodního čištění vody a umožňují tak zcela zvláštní požitek z přírodního koupání.  galerie

lány 6.7.14 21

 

Přírodní bazén - biobazén

Jasné formy, přirozeně čistá voda

Přírodní bazén charakterizují kolmé stěny, rovná plocha dna a jasné rovné linie. Je proporčně uzpůsoben svému okolí a je živoucím středobodem Vaší zahrady. Opticky garantuje zábavu při koupání jako u běžného bazénu, přírodní bazén ji ale garantuje v přirozeně jemné a čisté vodě – funguje na biologickém zpracování vody.

Uskutečníme vaše přání

Veškeré komponenty mohou být bez problémů integrovány jako u běžného bazénu. Masážní trysky, vytápění, osvětlení nebo přepadový kanálek – vše je možné. Vodní chrliče nebo další formy vodních hrátek přinesou ještě více požitku z koupání.

Šetření místa a efektivita

Filtrační úsek k biologickému zpracování vody potřebuje pouze od 10% do 20 % celkové plochy. Přestavba  klasického chlorovaného bazénu na náš přírodní bazén je samozřejmě bez problémů možná.

Radost z koupání s faktorem dobrého pocitu

Podle přání vyhřeje přídavné integrované topení bazén na příjemnou vodní teplotu. Při koncepčním vývoji je dbáno na možnosti péče o toto zařízení. Naše svědomitě vytvořená čistící koncepce Vám umožní vodní radovánky bez jediného mráčku.   galerie