Vybrané kategorie

Koupací jezírko

Ekogreen - zahradní a krajinářská tvorba

Koupací jezírka

Jako „koupací jezírka“ definujeme čistě biologicky zpracovanou vodu určenou ke koupání, která se opticky přibližuje přírodním jezerům a rybníkům. Koupací jezírko je vlastně přírodní říše, která kombinuje blízkost k přírodě s přednostmi biologického zpracování vody. Tak vzniká jemná, na přírodní bázi čištěná voda, a to bez použití chemických a dezinfekčních látek. Koupání v přírodním prostřední poslouží k potěšení všech vašich smyslů. Takto upravená voda nezatěžuje vaši pokožku a nijak nezapáchá.
Přitom se nejedná jednoduše pouze o „jezírko k plavání“, nýbrž máme skutečně širokou paletu možností, jak požadovaný typ plaveckého jezírka upravit a tak říkajíc probudit k životu.
V zásadě rozlišujeme plavecké jezírko s filtrací, které vyžaduje technické zařízení a má malé nároky na prostor, jakož i plavecké jezírko s rostlinným filtrem, které zcela závisí na síle vodních rostlin a na techniku může zcela nebo téměř úplně rezignovat, nicméně tento systém vyžaduje více místa.

Koupací jezírka s filtrační technikou

U našich plaveckých jezírek s filtrační technikou jsou využívány biologické zásady jako v přírodních vodách, u nichž dochází k proudění. Jako hlavní složka pro zpracování vody je v tomto případě integrován biologický filtr (10-30% celkové plochy), který váže a mineralizuje živiny v biomase, přirozeně s ohledem na energetické zájmy. Díky pravidelnému vyplachování se odstraní biomasa z koloběhu, tím se staráme o to, aby se filtr nevyčerpal a zůstal stále výkonný. Flora a fauna jsou žádané, ale přitom se nestávají příliš bujnými. Voda je díky filtraci chudá na živiny.

Pichler Harbach

  P5130115 Bild1 Juni2008-28 009

 

Koupací jezírka s rostlinným filtrem

U našich plaveckých jezírek s rostlinným filtrem se využívají biologické zásady, jaké probíhají v přírodních stojatých vodách. Hlavní složka pro zpracování vody je zde založena na společné souhře bujných rostlinných zón (40-60% celkové plochy) s automaticky osidlujícími nejmenšími živočichy, jež označujeme jako zooplankton. Nejde tedy o proudící filtr a voda by měla být přiváděna do pohybu co možná nejméně. Flora a fauna se vyvíjejí v hojném měřítku, neboť voda je přirozeně bohatá na živiny.

DSC_0180

 imm003_4A Juni2008-28 084 imánkovi 09

Zaujaly Vás naše koupací jezírka? Vyplňte nám tento dotazník a my Vám připravíme vhodnou nabídku. Vyplněný dotazník i se všemi dostupnými podklady zašlete, prosím, na adresu: ekogreen@ekogreen.cz