Bazénová filtrace HYDROBALANCE pro biobazény | EKOGREEN

Bazénová filtrace na biologických principech. Vhodná pro nové biobazény i přestavbu starších bazénů nebo koupacích jezírek na biobazény.

koupací jezírkoBazénová filtrace HYDROBALANCE pro biobazény

Biofilmový filtrační systém (biofiltr) rakouského výrobce HYDROBALANCE je typ bazénové filtrace vhodný pro stavbu nových přírodních bazénů nebo biobazénů a také pro přestavbu existujících klasických bazénů či koupacích jezírek na bezchemické biobazény. Instalací této filtrace do jezírka můžete kvalitu vody v toto vodním prvku povýšit do nové dimenze. Hlavní předností této filtrace je, že se jedná o systém bezchemický, takže nemá jakýkoliv negativní vliv na pokožku koupajících. Další předností tohoto typu filtrace je takřka bezúdržbový provoz - dle doporučení výrobce se cca 3x za rok vypláchne biofilm z filtru ("sklízení" biofilmu), který postupně narostl a odebral fosfor z bazénu. Tímto způsobem se udrží nízká úroveň fosforu ve vodě a zabrání se růstu řasy. Stejně jako u jiných jezírek či bazénů je doporučeno odebírat pravidelně nečistoty ze skimmeru/skimmerového jezírka a případně síťkou či bazénovým vysavačem vyčistit hrubé nečistoty ze dna bazénu. V žádném případě nelze do bazénu vybaveného filtrací HYDROBALANCE přidávat neschválené chemické prostředky, dezinfekční látky či používat zařízení typu UV lampy. Díky tomu zajistíte křišťálově čistou vodu ve svém biobazénu po celý rok a můžete ho tak využít i v zimě jako ochlazovací bazén při saunování. Ohřev bazénu s filtračním systémem HYDROBALANCE je možný až do teploty 30 st. Celsia (například tepelným čerpadlem nebo podlahým vytápěním) a můžete tak zajistit komfortní koupání a delší sezonu.

Filtr systému HYDROBALANCE je vytvarován z náhodně uspořádaného polypropylenu a polyamidové síťoviny obklopující filtrační rouno vyrobené z minerální vlny. Uvnitř filtru je namontována odtoková a sběrná trubka. Ze shora jsou filtry je prosypány dolomitickkým vápencem o zrnitosti 4/8 a 16/32 a mohou být také částečně pokryty rostlinným substrátem.

Filtrační systém HYDROBALANCE je založen na principu mechanicko-biologického čištění vody. Mechanické filtry zajišťují odstranění pevných minerálních a organických látek z vody. To pomáhá podporovat biologický proces samočištění. K předfiltrování dochází ve vrstvách štěrku 16/32 a 4/8. Tyto biologické samočisticí procesy způsobují přeměnu mikroskopických nebo rozpuštěných organických látek, jako jsou listy, okvětní lístky, částice kůže nebo bakterie. Tento proces se provádí pomocí mikroorganismů, které se usazují na povrchu filtračního substrátu, kterým voda nepřetržitě proudí. Čím větší je tento povrch, tím větší je biosféra pro všechny mikroorganismy.

Filtry HYDROBALANCE se používají od roku 1998 a nikdy nebylo nutné je měnit z důvodu opotřebení.

Pokud Vás zaujala bazénová filtrace HYDROBALANCE a chcete znát cenu přestavby chemického bazénu na bezchemický nebo chcete znát cenu nového koupacího jezírka či přírodního bazénu - biobazénu  vybaveného biofiltrem od HYDROBALANCE, kontaktujte nás nejlépe prostřednictvím tohoto dotazníku, který se všemi dostupnými podklady zašlete, prosím, na adresu: ekogreen (zav) ekogreen.cz, rádi Vám zpracujeme detailní cenovou nabídku. Spojit se s námi můžete také na těchto kontaktech.

Více než 150 instalací biobazénů s filtrací HYDROBALANCE provedené firmou EKOGREEN uvidíte v mapě níže nebo přímo v Google Mapách.