Bazénová filtrace pro koupací jezírka a biobazény | EKOGREEN

Bazénová filtrace na biologických principech. Vhodná pro nová koupací jezírka a biobazény i přestavbu bazénů na bezchemické.

Bazénová filtrace HYDROBALANCE pro koupací jezírka a biobazény

koupací jezírkoBiofilmový filtrační systém (biofiltr) rakouského výrobce HYDROBALANCE je typ bazénové filtrace vhodný pro stavbu nových přírodních koupacích jezírek s filtrací nebo biobazénů a také pro přestavbu existujících klasických bazénů na bezchemické biobazény. Hlavní předností této jezírkové filtrace, je že se jedná o systém bezchemický, takže nemá jakýkoliv negativní vliv na pokožku koupajících. Další předností tohoto typu filtrace je bezúdržbový provoz - dle doporučení výrobce se cca 4x za rok vypláchne biofilm z filtru ("sklízení" biofilmu), který postupně narostl a odebral fosfor z jezírka či bazénu. Tímto způsobem se udrží nízká úroveň fosforu ve vodě a zabrání se růstu řasy. Stejně jako u jiných jezírek či bazénů je doporučeno odebírat pravidelně nečistoty ze skimmeru/skimmerového jezírka a případně síťkou či bazénovým vysavačem vyčistit hrubé nečistoty ze dna bazénu nebo jezírka. V žádném případě nelze do bazénu nebo koupacího jezírka vybaveného filtrací HYDROBALANCE přidávat neschválené chemické prostředky, dezinfekční látky či používat zařízení typu UV lampy. Díky tomu zajistíte křišťálově čistou vodu ve svém bazénu či koupacím jezírku po celý rok a můžete ho tak využít i v zimě jako ochlazovací bazén při saunování.

Filtr systému HYDROBALANCE je vytvarován z náhodně uspořádaného polypropylenu a polyamidové síťoviny obklopující filtrační rouno vyrobené z minerální vlny. Uvnitř filtru je namontována odtoková a sběrná trubka. Ze shora jsou filtry je pokryty štěrkem o zrnitosti 4/8 a 16/32 a mohou být také částečně pokryty rostlinným substrátem HYDROBALANCE.

Filtrační systém HYDROBALANCE je založen na principu mechanicko-biologického čištění vody. Mechanické filtry zajišťují odstranění pevných minerálních a organických látek z vody. To pomáhá podporovat biologický proces samočištění. K předfiltrování dochází ve vrstvách štěrku 16/32 a 4/8. Tyto biologické samočisticí procesy způsobují přeměnu mikroskopických nebo rozpuštěných organických látek, jako jsou listy, okvětní lístky, částice kůže nebo bakterie. Tento proces se provádí pomocí mikroorganismů, které se usazují na povrchu filtračního substrátu, kterým voda nepřetržitě proudí. Čím větší je tento povrch, tím větší je biosféra pro všechny mikroorganismy.

Filtry HYDROBALANCE se používají od roku 1998 a nikdy nebylo nutné je měnit z důvodu opotřebení.

mapa-biobazeny-hydrobalance-ekogreen

Pokud Vás zaujala jezírková filtrace HYDROBALANCE a chcete znát cenu přestavby chemického bazénu na bezchemický nebo chcete znát cenu nového koupacího jezírka či přírodního bazénu - biobazénu  vybaveného biofiltrem od HYDROBALANCE, kontaktujte nás nejlépe prostřednictvím tohoto dotazníku, který se všemi dostupnými podklady zašlete, prosím, na adresu: ekogreen (zav) ekogreen.cz, rádi Vám zpracujeme detailní cenovou nabídku. Spojit se s námi můžete také na těchto kontaktech.

Všechny instalace biobazénů s filtrací HYDROBALANCE provedené firmou EKOGREEN uvidíte v mapě vlevo nebo přímo v Google Mapách.