Reverzní osmóza

Projektování a výstavba přírodních bazénů a biobazénů, koupacích a zahradních jezírek. Zakládání a údržba zahrad a zeleně, návrh a stavba závlahových systémů.

Systém reverzní osmózy pro snadné doplňování na živiny bohaté vody v přírodních bazénech nebo biobazénech  a koupacích jezírkách


Není voda jako voda – i když vypadá stejně. Ve vodě se rozpouštějí různé složky v závislosti na jejich původu, historii, úpravě atd. Tyto složky mohou být žádoucí pro jednu aplikaci a nežádoucí pro jiné aplikace. Proto ne všechna neupravená voda je vhodná pro každou aplikaci.

Například  vápník a hořčík jsou žádoucí v pitné vodě, koupacích jezírkách, přírodních bazénech a biobazénech, zatímco ve vodě ve vaně, sprchové vodě, pračkách a myčkách nádobí jsou nežádoucí. Sírany by zabránili tvorbě biofilmu ve filtrech přírodních bazénů, a proto musí být pro tuto aplikaci odstraněn z plnicí vody. Fosfáty by měly být omezeny při jakémkoli biologickém čištění – ale často se přidávají do vodáren jako ochrana proti korozi pro vodovodní systém. Železo, mangan a těžké kovy jsou v mnoha aplikacích také nežádoucí.

Technologie reverzní osmózy umožňuje odstranit přibližně 97 % všech složek rozpuštěných ve vodě. Proto se systémem reverzní osmózy můžeme vyrábět čistou vodu z vodovodní vody nebo studniční vody v místě a čase, který
je vhodný pro vaši aplikaci. Disponujeme mobilním zařízením s kapacitou 2,5 m3/hod přefiltrované vody.