Hydroosev | EKOGREEN

Hydroosev je efektivní způsob zakládání travního porostu formou nástřiku směsi vody, osiva, hnojiva a dalších přísad.

Co je hydroosev?

Hydroosev EKOGREENHydroosev je metoda strojového zakládání travního porostu na plochách většího rozsahu včetně špatně přístupných ploch formou nástřiku směsi vody, osiva, hnojiva a dalších přísad.

Kde lze hydroosev použít?

Hydroosev se využívá především na dopravních a liniových stavbách, vodohospodářských a průmyslových stavbách, při sadovnických úpravách nebo při rekultivaci půdy či zelených střechách.

Jak probíhá nástřik travního porostu hydroosevem?

Obvykle se připraví směs travního semene, které může být doplněno o květnatou či bylinnou složku nebo také rozchodníky, a dále hnojiva, protierozního fixátoru a mulče pro udržení vlhkosti. Tato směs se následně pomocí hydroseederu umístěném na nákladním vozidle nastříká na plochu určenou k osevu.

Jaké výhody přináší hydroosev?hydroosev-ekogreen-3

  • Rychlé a cenově efektivní založení trávníku na velkých plochách
  • Využití v mnoha různých oblastech – zemědělství, průmyslové areály, hřiště, rekultivace skládek, dopravní stavby a mnoho dalších
  • Konzistentní vizuální vjem z oseté plochy
  • Zadržování vlhkosti díky použitému mulči ve směsi pro osetí
  • Založení trávníku na špatně přístupných plochách jako jsou např. svahy u liniových staveb nebo zelené střechy budov
  • Hydroosev působí protierozně a stabilizuje půdu např. na březích potoků

Jak na hydroosev?

Hydroosev EKOGREEN Bowie Lancer 600Hydroosev provádíme strojem Bowie Lancer 600 umístěném na podvozku IVECO Daily Cargo 65C18. Objem nádrže stroje Bowie Lancer 600 je 2240 litrů a vystačí na 500–900 m2 osévané plochy s celkovým denním výkonem až 10 000 m2. Umožňuje použít papírové i dřevité mulče. S věžovou stříkací jednotkou má dosah okolo 30 m, po připojení 60 m hadice má dosah až 80 m od vozidla.

Pokud zvažujete založení trávníku na větší ploše či svahu, kontaktujte nás na emailu: ekogreen(zav)ekogreen.cz, nebo na dalších kontaktech, rádi Vám zpracujeme detailní nabídku na hydroosev.