Vybrané kategorie

Veřejná biokoupaliště | EKOGREEN

Veřejná biokoupaliště, biotopy.

Veřejná biokoupaliště a biotopy

V dnešní době, kdy se stále více lidí navrací zpět k souznění s přírodou, je kladen větší důraz na přírodní řešení koupacích prvků i ve veřejném sektoru. Vzrůstající návštěvnost veřejných vodních ploch, klade stále větší důraz na jejich kvalitu, především kvalitu vody, ale i příjemné prostředí.
Tento typ koupališť je velice populární u našich sousedů v Rakousku, v Německu a ve Švýcarsku, kde je kde je kladen vysoký důraz na ekologii a soužití s přírodou. V České republice se tento trend začíná také projevovat také.
Navíc toto řešení nabízí mnoho výhod, ať už finančních či v neposlední řadě i estetických. A nejdůležitější je celkový lepší pocit z koupání. Tato koupaliště působí velice esteticky, dobře zapadají do okolní krajiny.
Jedná se o umělé vodní nádrže, které využívají přírodní systém k čištění vody ke koupání a podporují ekologickou rovnováhu, nejsou zde používány žádné chemické přípravky. Tudíž tyto vodní plochy mohou využívat i lidé trpící ekzémy, alergiemi. Tyto koupací zóny jistě osloví velkou škálu návštěvníků – maminky s dětmi, seniory, lékaře, lidi, kteří uznávají tzv. zelenou turistiku a spousty dalších.
Výhodou takového řešení jsou i nižší náklady na údržbu a provoz, které nejsou v ročním horizontu vůbec zanedbatelné, a které na rozdíl od dotací, ze kterých se budují koupaliště, již musí hradit investor sám.
Voda ve veřejných koupalištích musí jako i jiná zařízení plnit velice přísné hygienické předpisy, proto je nutná údržba, ale jelikož se voda upravuje pouze biologicky, jsou tyto provozní náklady spojené s touto údržbou několikanásobně nižší oproti jiným zařízením (chemické přípravky, výdaje za energie, náklady na případné výměny vody).
EKOGREEN připravuje venkovní bazény s biologickou úpravou vody od prvních jednoduchých skic, přes vlastní realizaci, uvedení do provozu až po záruční a pozáruční servis. Při přípravě a realizaci projektů spolupracujeme s významnými architektonickými kancelářemi.
Naše realizace odpovídají v Evropě platným normám:
FLL „Richtlinien für Planung, Bau, Instandhaltung und Betrieb von Freibädern mit biologischer Wasseraufbereitung (Schwimm- und Badeteiche)“, 2011, Německo,
ÖNORM L1128, Schwimmteiche und Naturpools - Anforderungen an Planung, Bau, Betrieb und Sanierung, 15.9.2015
a také českým standardům: 
Standardy pro plánování, stavbu a provoz koupacích jezírek a biobazénů, 3/2014, ABAJ (Asociace biobazénů a jezírek)

https://shop.fll.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/X/2XrSpYG0.jpg