Vybrané kategorie

Veřejné biotopy a biokoupaliště | EKOGREEN

Seznamte se s výhodami veřejných přírodních biotopů a biokoupališť.

Veřejné biotopy, biokoupaliště a biobazény

Veřejný biotop s filtrací Hydrobalance v GrosarluV dnešní době, kdy se stále více lidí navrací zpět k souznění s přírodou, je kladen větší důraz na přírodní řešení koupacích prvků i ve veřejném sektoru ve formě (veřejných) biobazénů nebo různých forem biotopů. Vzrůstající návštěvnost veřejných vodních ploch, klade stále větší důraz na jejich kvalitu, především kvalitu vody, ale i příjemné prostředí.
Tento typ koupališť je velice populární u našich sousedů v Rakousku, v Německu a ve Švýcarsku, kde je kde je kladen vysoký důraz na ekologii a soužití s přírodou. V České republice se tento trend začíná také projevovat také. Navíc toto řešení nabízí mnoho výhod, ať už finančních či v neposlední řadě i estetických. A nejdůležitější je celkový lepší pocit z koupání. Tato koupaliště působí velice esteticky a dobře zapadají do okolní krajiny.

Veřejný biotop s filtrací Hydrobalance ve WegnerberguJedná se o umělé vodní nádrže, které využívají přírodní systém k čištění vody ke koupání a podporují ekologickou rovnováhu, nejsou zde používány žádné chemické přípravky. Tudíž tyto vodní plochy mohou využívat i lidé trpící ekzémy či alergiemi. Tyto koupací zóny jistě osloví velkou škálu návštěvníků – maminky s dětmi, seniory, lékaře, lidi, kteří uznávají tzv. zelenou turistiku a spousty dalších.
Výhodou takového řešení jsou i nižší náklady na údržbu a provoz, které nejsou v ročním horizontu vůbec zanedbatelné a které. na rozdíl od dotací, ze kterých se často budují veřejná koupaliště, již musí hradit investor sám. Voda ve veřejných koupalištích musí jako i jiná zařízení plnit velice přísné hygienické předpisy, proto je nutná údržba, ale jelikož se voda upravuje pouze biologickými procesy, jsou tyto provozní náklady spojené s touto údržbou několikanásobně nižší oproti jiným zařízením (chemické přípravky, výdaje za energie, náklady na případné výměny vody). Veřejný biotop s filtrací Hydrobalance v Maurachu
EKOGREEN připravuje venkovní bazény s biologickou úpravou vody od prvních jednoduchých skic, přes vlastní realizaci, uvedení do provozu až po záruční a pozáruční servis. Při přípravě a realizaci projektů spolupracujeme s významnými architektonickými kancelářemi. Naše návrhy veřejných biobazénů odpovídají v Evropě platným normám:

  • FLL „Richtlinien für Planung, Bau, Instandhaltung und Betrieb von Freibädern mit biologischer Wasseraufbereitung (Schwimm- und Badeteiche)“, 2011, Německo,
  • ÖNORM L1128, Schwimmteiche und Naturpools - Anforderungen an Planung, Bau, Betrieb und Sanierung, 15.9.2015 a také českým standardům: 
  • Standardy pro plánování, stavbu a provoz koupacích jezírek a biobazénů, 3/2014, ABAJ (Asociace biobazénů a jezírek)