Jak vybrat koupací jezírko nebo biobazén? | EKOGREEN

Rozdíl mezi koupacím jezírkem a biobazénem. Nároky na prostor a možnosti architektonického provedení. Čištění vody vždy na přírodních principech.

Koupací jezírko nebo přírodní bazén – biobazén?

Biobazén JanovTrávení volného času v naší rychlé době je stále více spjato s touhou člověka po vlastní vodní ploše. Majitelé rodinných domů, chat chalup a zahrad mohou v současnosti zvolit vodní prvek blízký přírodě sloužící nejen ke koupání, ale poskytující také celoroční estetický zážitek. Takovou možnost skýtají přírodní koupací jezírka a biobazény (někdy nazývané přírodní bazény), která jsou zcela přírodní alternativou k bazénům s chemickou úpravou vody. Voda se v nich čistí pouze biologickými procesy (biofiltrací), které mohou být podpořeny technickými opatřeními. Biofiltrací se dosahuje měkké, přirozené čisté vody nezatěžující kůži a neobtěžující žádným zápachem. Z hlediska principu čištění vody rozdělujeme tyto vodní plochy na koupací jezírka a biobazény. Zatímco přírodní koupací jezírko imituje model stojaté vody s množstvím rostlin a lze jej tak považovat za samočistící koupací jezírko nebo domácí biotop, princip přírodního biobazénu naopak vychází z modelu trvale proudící vody, která je čištěna biofilmovým filtračním systémem HYDROBALANCE a rostliny zde hrají podřadnou roli. Vlastní architektonické provedení je do jisté míry až druhořadé.

Biobazén UhříněvesZahradní koupací jezírka i biobazény jsou živou součástí zahrady, a proto vyžadují i přiměřenou péči. Tato péče není složitá, ale pro udržení krásného čistého jezírka je nezbytná. Dále je za potřebí počítat s tím, že do jezírka je nutno doplňovat vodu, která ubývá přirozeným odparem. Množství odpařené vody závisí na klimatických podmínkách konkrétního roku, přirozený úbytek odparem může dosahovat 1 až 3 % celkového objemu vody v jezírku za den. 
Bez ohledu na typ koupacího jezírka či biobazénu je nejmenší doporučovaná plocha koupací (tzv. užitkové) zóny vhodné pro plavání cca 15 m2, velikost regenerační (čisticí) zóny závisí na typu jezírka nebo biobazénu. Zatímco u biobazénu s filtrací si vystačíme jen s několika málo m2 navíc pro filtrační technologii, u koupacího jezírka musíme počítat s přinejmenším stejně velkou plochou rostlinné (regenerační) zóny pro dostatečnou filtraci vody.

Koupací jezírko TřebosiceAť už se rozhodnete jakkoliv nebo vás zajímá cena koupacího jezírka nebo biobazénu, na základě našich dlouholetých zkušeností rádi navrhneme a zrealizujme vaše koupací jezírko či biobazén na klíč, stačí nás kontaktovat nejlépe prostřednictvím tohoto dotazníku nebo telefonicky či emailem na těchto kontaktech.

Chci koupací jezírko – obvyklá cena koupacího jezírka na klíč se pohybuje mezi 6 až 10 tisíci korun za m2 celkové plochy jezírka bez DPH, podívejte se na všechny typy koupacích jezírek dle poměru mezi užitkovou a regenerační částí a nároků na provoz/údržbu nebo na galerii koupacích jezírek 

Chci přírodní bazén/biobazén – obvyklá cena biobazénu na klíč se pohybuje mezi 20 až 30 tisíci korun za m2 celkové plochy bez DPH podle provedení (přírodní organický tvar nebo geometrický tvar), podívejte se na všechny typy biobazénů dle využití filtrační technologie a nároků na provoz/údržbu nebo na galerii biobazénů

Biobazén s tepelným čerpadlem ZbuzanyPokud Vás zajímá konrétní cena vysněného koupacího jezírka nebo biobazénu, můžete nejlépe vyplnit tento dotazník pro zájemce o koupací jezírko či biobazén a zaslat poptávku na adresu: ekogreen (zav) ekogreen.cz nebo nám zavolat na tyto kontakty.

Nejsem si jist/a jaký typ zvolit – kontaktujte nás a my vám na základě našich zkušeností doporučíme vhodné koupací jezirko nebo biobazén.