Evropské dřeviny | EKOGREEN

Projektování a výstavba přírodních bazénů a biobazénů, koupacích a zahradních jezírek. Zakládání a údržba zahrad a zeleně, návrh a stavba závlahových systémů.

Evropské dřeviny

Modřín evropský má pevné a houževnaté dřevo, přitom lehké a pružné. Je odolné proti působení vody. Dříve se modřínové dřevo běžné používalo pro přívod vody a také na výrobu šindelů.

DSCN1394

Modřín sibiřský roste v drsných podmínkách sibiřského Ruska, ale vyskytuje se i v Mongolsku a Číně.  Má proto odolnější dřevo než modřín evropský. Protože hustota jeho dřeva je mnohem vyšší než je tomu u jeho evropského příbuzného, je i o dost těžší. Je odolný a houževnatý a vhodný na stavby vystavené nepřízni počasí.  Rašelinné podloží v místě růstu zase způsobuje nižší výskyt pryskyřice, takže nehrozí  "ronění" pryskyřice, které vídáme u našich druhů modřínu a borovic. Hustota dřeva sibiřského modřínu je cca 660 kg/m3 a se blíží našemu dubu (cca 690 kg/m3).

Akát je důležitá dřevina pěstovaná po celém světě pro svou odolnost na povětrnostní vlivy a také jako medonosný strom. Dřevo je hnědobílé až hnědé, je velmi odolné proti vodě.